Warsztat ,,Projekt oczami Inwestora”

Wielu rzeczy na studiach się uczymy. Jedne są mniej, a inne bardziej potrzebne w życiu. Jednak znaczna część studentów potwierdza, że stanowczo za mało czasu poświęcone jest tematyce ekonomicznej. Chyba żaden z kierunków studiów (może poza ekonomią czy zarządzaniem) nie kształtuje w młodych ludziach postaw przedsiębiorczych. Mimo szeroko dostępnych informacji w Internecie, wiedza dotycząca zakładania własnej firmy dalej wydaje się zbyt abstrakcyjna, zbyt odległa. Nikt nam ani w szkole, ani na studiach nie mówi, gdzie się udać, do jakiego urzędu, z jakimi dokumentami, jakie koszta i jaka odpowiedzialność wchodzi w grę. Wielu dwudziestolatków marzy o założeniu własnego biznesu, ale boją się podjąć ryzyka. Główną przyczyną jest właśnie niedostateczna wiedza na ten temat.

Studenckie Koło Innowacji i Transferu Technologii działające przy Uniwersyteckim Ośrodku Transferu Technologii wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych, ambitnych ludzi, których celem jest prowadzenie własnej działalności, dawanie pracy i możliwości rozwoju umiejętności młodszym kolegom i koleżankom. W tym celu stworzyliśmy cykl warsztatów pod tytułem „Od Pomysłu do Biznesu”, gdzie krok po kroku poznajemy tajniki zakładania i prowadzenia biznesu. Na spotkania zapraszamy specjalistów z BTM Innovations, którzy w dosyć szczegółowy, ale przystępny sposób tłumaczą nam wszelkie zawiłości prawno- administracyjne, których nie sposób ominąć przy zakładaniu firmy. Uczulają nas na jakie rzeczy należy szczególnie uważać, jakie pułapki na nas czyhają. Oprócz czysto technicznych rzeczy, na warsztatach dowiadujemy się w jaki sposób popularyzować naukę, w jaki sposób zdobyć środki na badania i komercjalizację naszego odkrycia czy pomysłu. Wiedza związana z ostatnim zagadnieniem jest szczególnie deficytowa, dlatego te warsztaty są świetnym rozwiązaniem dla młodych naukowców aspirujących nieco wyżej niż tylko mury uczelni czy instytutu i chcą ze swoimi pomysłami wyjść do „mainstreamu”.

Nasze warsztaty są bardzo dobrym uzupełnieniem wiedzy, uporządkowaniem wielu kwestii, z których pewnie większość ludzi zdaje sobie sprawę, ale nie wie jak do nich podejść. Chcemy pokazać, że zakładanie i prowadzenie firmy nie jest tak straszne jak mogłoby się wydawać, wiele spraw (zwłaszcza urzędniczych) jest ogólnie demonizowane, a my chcemy te strachy z głów młodych ludzi wypłoszyć i zasiać ziarno przedsiębiorczości, którego plony zbierze nie tylko sam przedsiębiorca, ale i całe otoczenie, bo jak powiedział kiedyś w wywiadzie Gazety Wyborczej świętej pamięci Jan Kulczyk: „Ekonomia jest kluczem do dobrego funkcjonowania państwa”.

Naszą rolą jest otworzenie umysłów, przybliżenie wszelkich prawnych i administracyjnych aspektów, rozwianie wątpliwości. A po ukończonym cyklu warsztatów zostaniemy ze swoimi pomysłami w głowie, które zaczniemy wcielać w życie. Gdy już uruchomimy te machinę przedsiębiorczości, posłuchajmy rady wyżej wspomnianego, do niedawna najbogatszego Polaka: „Wierzyć, wierzyć i jeszcze raz wierzyć”.

Studenckie Koło Innowacji i Transferu Technologii oraz BTM Innovations gorąco zapraszają na  warsztaty pod tytułem ,,Projekt oczami Inwestora” z cyklu „Od Pomysłu do Biznesu”.

Na warsztatach każdy z uczestników dostanie materiały dydaktyczne, zatem nic nie umknie Waszej uwadze.

Szkolenie umożliwi spojrzenie na własny projekt oczami inwestora. Dzięki temu unikniecie często popełnianych błędów wynikających z „rodzicielskiego” spojrzenia na własne pomysły i projekty, przez co zwiększycie szansę na znalezienie wspólnego języka z inwestorami i pozyskanie funduszy.

Szkolenie obejmuje w szczególności takie zagadnienia, jak:

Zapraszamy gorąco na kolejne nasze warsztaty!

Jeśli macie pomysł bądź już prowadzicie własne badania i chcielibyście je skomercjalizować to Serdecznie Zapraszamy!

Widzimy się już 11 kwietnia o godz. 14 !