Studia podyplomowe – dlaczego warto?

Podnoszenie kwalifikacji jest kluczem do osiągnięcia zawodowego sukcesu. Warto zdecydować się na studia podyplomowe, które mogą stać się pierwszym etapem do zdobycia wymarzonego awansu. Argumentem przemawiającym za ich ukończeniem staje się także możliwość przebranżowienia.

 Absolwenci studiów podyplomowych oczami pracodawców

Powszechny dostęp do uczelni wyższych ułatwia osiągnięcie kierunkowego wykształcenia. Duża liczba prywatnych placówek dodatkowo sprzyja zdobyciu tytułu magistra. W efekcie absolwenci studiów muszą zmierzyć się z niemałą konkurencją na rynku pracy, nawet jeśli ukończyli prestiżową uczelnię. Aby wyróżnić się na tle pozostałych kandydatów, warto zdecydować się na podniesienie kwalifikacji. Studia podyplomowe to jeden z mocniejszych punktów w CV. Stanowią znamienny dowód na to, że dana osoba chce poszerzać swoje horyzonty. Pracodawcy zwracają także uwagę na zdobyte dodatkowo umiejętności i chęć pogłębienia wiedzy z określonej dziedziny.

Studia podyplomowe a zmiana branży

Nie każdy decyduje się na studia podyplomowe, aby poszerzyć wiedzę ze swojej specjalizacji. Ich ukończenie może być także furtką do podjęcia aktywności zawodowej w zupełnie nowej branży. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jeśli ukończone studia magisterskie nie są wystarczające do zdobycia wymarzonej pracy. Uzyskanie wykształcenia w ściśle określonej dziedzinie może stać się szansą na otrzymanie posady np. w niszowej branży.

 

Studia podyplomowe a kursy

Alternatywą dla studiów podyplomowych mogą być kursy o podobnym zakresie tematycznym. Należy jednak podkreślić, że zazwyczaj są one sprowadzane wyłącznie do wąskiej tematyki i trwają znacznie krócej. Studia podyplomowe pozwalają szerzej poznać konkretne zagadnienia i najczęściej wiążą się z nauką przez cały rok, co ułatwia zdobycie niezbędnych umiejętności.

Pracodawcy cenią sobie osoby po studiach podyplomowych. Sprawdź aktualne oferty zatrudnienia w Warszawie dla absolwentów wybranych kierunków: https://www.pracuj.pl/praca/warszawa;wp.