Rozmowa rekrutacyjna to nie przesłuchanie!

Kandydaci często mają wizję rozmowy rekrutacyjnej, na której rekruter szczegółowo wypytuje ich o przedstawione w dokumentach aplikacyjnych kompetencje i umiejętności. Główną rolą kandydata jest na padające pytania wyczerpująco odpowiadać.

Z pewnością zadaniem rekrutera jest jak najlepsze poznanie kandydata w ograniczonym czasie rozmowy kwalifikacyjnej, a bez zadania odpowiednich pytań jest to niemożliwe.

Dokładnie to samo można powiedzieć o kandydacie. Jeśli nie zada rekruterowi odpowiednich pytań straci niepowtarzalną okazję lepszego poznania firmy, do której aplikuje.

Jakie jednak pytania powinny paść ze strony kandydata? O co dokładnie warto pytać i dlaczego? Odpowiedzi udziela HR Manager Maja Kukiełka, w artykule PRZEPYTAJ REKRUTERA! 10 PYTAŃ, KTÓRE WARTO ZADAĆ PODCZAS ROZMOWY O PRACĘ.

Więcej artykułów na temat kariery znajdziesz w najnowszym wydaniu Poradnika Praca.pl.

 Redakcja Praca.pl

FACEBOOK

Jakie pytania powinny paść ze strony kandydata podczas rozmowy kwalifikacyjnej? O co warto pytać i dlaczego? Odpowiedzi udziela HR Manager Maja Kukiełka, w artykule PRZEPYTAJ REKRUTERA! 10 PYTAŃ, KTÓRE WARTO ZADAĆ PODCZAS ROZMOWY O PRACĘ.

https://www.praca.pl/poradnik/2018/90/