Umowa o pracę - Technolog drewna
Recticel Sp.z.o.o Graniczna 60, Łódź, Polska 10 września 2018

Recticel jest międzynarodową grupą przemysłową specjalizującą się w przetwarzaniu poliuretanu w innowacyjne produkty i rozwiązania, które przyczyniają się do naszego codziennego komfortu. Rozwija, produkuje i wprowadza na rynek rozwiązania, które oferują szeroki zakres wartościowych zastosowań przemysłowych i domowych w czterech odrębnych liniach biznesowych: Elastycznych Pianek (Flexible Foams), Komfort Snu (Bedding), Izolacja (Insulation) i Samochodowej (Automotive).
Recticel jest aktywny w 27 krajach i zatrudnia około 7600 pracowników na całym świecie (wliczając joint venture). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy osiągnęły 1,33 miliarda euro w 2015. Recticel jest notowany na giełdzie NYSE-Euronext. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź stronę www.recticel.com.

W Polsce Recticel działa w ramach linii biznesowej Bedding i Insulation. W Łodzi firma produkuje materace i łóżka kontynentalne (znane w Polsce z takich marek jak Sembella czy Schlaraffia), zatrudniając blisko 600 osób. Linia biznesowa Insulation z siedzibą w Poznaniu koncentruje się na komercjalizacji trwałego materiału termoizolacyjnego wykonanego ze sztywnych pianek poliuretanowych o specyficznej zamkniętej strukturze komórkowej – (PU lub PUR) i pianki poliizocjanurowej (PIR) i skupia się na rozwiązaniach dla sektora budownictwa przemysłowego.

Jako technolog drewna – konstruktor dołączysz do zespołu specjalistów, który zajmuje się rozwojem produktów tapicerowanych dla całej grupy Recticel  w Europie. Będziesz zaangażowany we wdrażanie nowych produktów dla wszystkich marek lokalnych grupy Recticel oraz komunikację z międzynarodowymi działami marketingu. Pracując w tak międzynarodowym środowisku korespondencję i wyniki swojej pracy będziesz  przygotowywać  w języku angielskim.

Twoje zadania:

  • wsparcie koncepcyjne na etapie tworzenia nowego produktu
  • projektowanie elementów produktu do wykonania prototypu
  • udział w tworzeniu prototypu
  • przygotowywanie dokumentacji technicznej 2D i 3D dla gotowego wyrobu
  • wykonywanie testów produktowych
  • analiza konkurencji
  • udział w przygotowywaniu specyfikacji technicznych i wymagań jakościowych
  • zarządzanie projektami

Wymagania

Twoje kompetencje:

  • wykształcenie techniczne, preferowane: wyższe o specjalności związanej z technologią drewna
  • mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku, preferowane w przemyśle meblarsko-tekstylnym
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • znajomość pakietu MsOffice
  • znajomość SolidEdge lub Auto CAD/CAM
  • znajomość procesu produkcyjnego mebli tapicerowanych będzie dodatkowym atutem
  • dobre umiejętności organizacyjne, komunikacyjne, umiejętność pracy zarówno samodzielnej jaki i w zespole, kreatywność

Oferujemy

  • oferujemy Ci ciekawą i ambitną pracę w rozwijającej się dynamicznie firmie międzynarodowej, będącej liderem w swojej branży
  • odnajdziesz u nas przyjazną atmosferę, wsparcie kolegów, ale także dużo wyzwań i dynamicznej pracy
  • zapewnimy Ci ciekawy pakiet socjalny obejmujący trzynastą pensję, opiekę medyczną, dofinansowanie posiłków, kartę sportową dla aktywnych, imprezy świąteczne dla pracowników oraz dla dzieci i inne.
  • jeśli będziesz chcieć w przyszłości rozwijać się w innym stanowisku, w innej funkcji to też odnajdziesz taką możliwość

Wymagane dokumenty

CV