Staż/praktyki - Stażysta/ka w Dziale Medical Diabetes&Cardiovascular
Sanofi Warszawa, Polska 6 kwietnia 2017

Sanofi jest międzynarodową firmą farmaceutyczną z siedzibą w Paryżu, specjalizującą się w badaniach, rozwoju, produkcji i sprzedaży leków innowacyjnych i generycznych, szczepionek, leków bez recepty (OTC), produktów w zakresie pielęgnacji zdrowia i urody (Consumer Healthcare). Firma posiada 112 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 41 krajach oraz ponad 20 ośrodków badawczo-rozwojowych na całym świecie. W związku z wdrożeniem nowej struktury Sanofi, zarówno na poziomie globalnym, jak i na poszczególnych rynkach lokalnych, w skład Sanofi w Polsce wchodzi 5 następujących Business Unitów: • General Medicines, • Diabetes & Cardiovascular, • Consumer Healthcare, • Sanofi Genzyme, • Sanofi Pasteur. Według danych IMS Health Polska, Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych; zatrudnia w Polsce ponad 1000 pracowników. Firma posiada hurtownię farmaceutyczną w Błoniu oraz fabrykę zlokalizowaną w Rzeszowie; produkującą rocznie ponad 52 miliony opakowań produktów leczniczych, dermokosmetyków i suplementów diety, które trafiają na rynek krajowy oraz za granicę. Sanofi jest regularnie wyróżniana za działalność w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Co roku znajduje się w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Regularnie otrzymuje również wyróżnienie przyznawane przez Tygodnik „Polityka” i Deloitte, pt. „Listek CSR”. Nasze praktyki z zakresu CSR są publikowane w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu pt. „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Sanofi jest także członkiem wielu organizacji branżowych, m.in. Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA oraz Izby Gospodarczej Farmacja Polska.

Staż/praktyki - Stażysta/ka w Dziale Medical Diabetes&Cardiovascular

Zakres obowiązków:

• Uczestnictwo w tworzeniu strategii medycznej dla produktów działu,
  • Przygotowywanie materiałów i prezentacji na potrzeby szkoleń oraz komunikacji medycznej,
  • Wyszukiwanie literatury medycznej w ramach obszarów terapeutycznych zaburzenia lipidowe, kardiologia, diabetologia,
  • Przygotowywanie analiz publikacji pod kątem ich przydatności w komunikacji medycznej,
  • Analiza publikacji dla leków konkurencyjnych,
  • Uczestnictwo w wybranych zjazdach i konferencjach krajowych,
  • Przygotowywanie materiałów i odpowiedzi do celów informacji medycznej,
  • Inne aktywności w zakresie codziennej działalności działu,
  • Bieżące wsparcie działu,

• Wykształcenie:  student/ka lub absolwent/ka,