Staż/praktyki - Stażysta w Dziale IT
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. Ogrodowa 58, Warszawa, Polska 9 października 2017

X-TRADE BROKERS Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Warszawie, jest dynamicznie rozwijającą się instytucją specjalizującą się w obrocie instrumentami finansowymi. Oferujemy dostęp do rynku giełdowego (regulowane rynki europejskie i amerykańskie) oraz OTC (waluty, towary, indeksy, kryptowaluty). Posiadamy również sieć oddziałów w Europie: Czechy, Słowacja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Francja, Niemcy i Rumunia.

Staż/praktyki - Stażysta w Dziale IT
  • współpraca z doświadczonym zespołem w projektowaniu, tworzeniu i rozwijaniu systemów IT/Trading
  • implementacja i przeprowadzanie testów jednostkowych i integracyjnych
  • serwisowanie nowo tworzonych aplikacji

• absolwenci lub studenci ostatnich lat (informatyka, elektronika lub kierunki pokrewne)
  • znajomość obiektowych lub funkcyjnych języków programowania
  • znajomość podstaw warsztatu pracy programisty (IDE, Git, Subversion, itp.)
  • znajomość podstaw algorytmiki oraz podstawowych struktur danych
  • znajomość baz danych SQL oraz NoSQL
  • znajomość zagadnień związanych ze współbieżnością
  • znajomość zagadnień związanych z komunikacją sieciową
  • znajomość języka angielskiego na potrzeby czytania dokumentacji

Dodatkowym atutem będzie:

• znajomość obsługi środowiska Linux/Unix z poziomu konsoli
  • dobra orientacja w zakresie OOP, przynajmniej na poziomie świadomości istnienia wzorców projektowych
  • umiejętność analizowania i szybkiego rozwiązywania problemów
  • zdolność szybkiego uczenia się

Nie trzeba spełniać wszystkich dodatkowo wymienionych warunków, żeby zgłosić swoją aplikację.

• udział w nieszablonowych projektach informatycznych realizowanych w obszarze globalnego rynku FinTech w oparciu o metodykę Agile i Scrum
  • pracę z doświadczonym i dynamicznym zespołem
  • pracę w zespołach serwerowych wykorzystujących m.in. języki Java/Scala/C++/Python/PHP/C#/Go
  • pracę w zespołach wykorzystujących technologie mobilne iOS/Android