Staż/praktyki - STAŻYSTA – REDAKTOR USER EXPERIENCE
Centralny Ośrodek Informatyki Warszawa, Polska 3 kwietnia 2019

Są tacy, dla których przy tworzeniu usług cyfrowych najważniejszy jest człowiek. Jest miejsce, gdzie dzięki technologii rozproszone instytucje łączą się w proste usługi przyjazne dla obywateli – tak wygląda kod do cyfryzacji. W Centralnym Ośrodku Informatyki realizujemy projekty dla Ministerstwa Cyfryzacji.

Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem liczącym ponad 500 specjalistów.

Zatrudniamy ekspertów IT

Zarządzamy Systemem Rejestrów Państwowych

Projektujemy e-usługi

Prowadzimy projekty

Dzielimy się wiedzą

Mamy swoje biura w  Warszawie, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Poznaniu, Bydgoszczy
i Gorzowie Wielkopolskim.

#cyfryzacjatofrajda

My już jesteśmy częścią cyfryzacji, a Ty? Przetestuj coi.gov.pl.

Jako członek Zespołu User Experience będziesz z nami pracować nad tym, by usługi publiczne były zrozumiałe i proste dla obywateli. Będziesz dbać o poprawność językową i klarowność opisów usług. Czeka Cię ciekawa współpraca z projektantami UX i analitykami.

Pokażemy Ci jak:

  • optymalizować tekst pod kątem SEO
  • działa pozycjonowanie stron

Zakres zadań

  • redakcja i korekta tekstów
  • współpraca z analitykiem webowym (optymalizacja tekstów pod kątem SEO)
  • współpraca z projektantem UX
  • pisanie tekstów prostym językiem (plain language)
  • wsparcie zespołu w realizacji bieżących zadań

Wymagania

  • student nauk społecznych lub humanistycznych
  • bardzo dobra ocena z kultury języka polskiego
  • doskonała znajomość interpunkcji i ortografii
  • umiejętność redakcji i korekty tekstów
  • mile widziane zainteresowanie tematyką prostego języka (plain language), UX writing (w tym microcopy) oraz dostępności (WCAG)

Aplikuj na https://kariera.coi.gov.pl/pl/stazysta-redaktor-user-experience,j,252

Oferujemy

  • 3 miesięczny płatny staż, po którym istnieje możliwość zatrudnienia
  • dedykowanego opiekuna
  • ciekawe zadania
  • dużą dawkę wiedzy
  • nowoczesne biuro blisko Dworca Zachodniego

Wymagane dokumenty

CV