Staż/praktyki - STAŻYSTA – PROGRAMISTA
Centralny Ośrodek Informatyki Warszawa, Polska 3 kwietnia 2019

Są tacy, dla których przy tworzeniu usług cyfrowych najważniejszy jest człowiek. Jest miejsce, gdzie dzięki technologii rozproszone instytucje łączą się w proste usługi przyjazne dla obywateli – tak wygląda kod do cyfryzacji. W Centralnym Ośrodku Informatyki realizujemy projekty dla Ministerstwa Cyfryzacji.

Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem liczącym ponad 500 specjalistów.

Zatrudniamy ekspertów IT

Zarządzamy Systemem Rejestrów Państwowych

Projektujemy e-usługi

Prowadzimy projekty

Dzielimy się wiedzą

Mamy swoje biura w  Warszawie, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Poznaniu, Bydgoszczy

i Gorzowie Wielkopolskim.

#cyfryzacjatofrajda

My już jesteśmy częścią cyfryzacji, a Ty? Przetestuj coi.gov.pl.

Jako członek zespołu we współpracy z analitykami, architektami i testerami weźmiesz udział w projektowaniu nowych funkcjonalności oraz modernizacji Systemu Rejestrów Państwowych (SRP), Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) lub rozwoju usług cyfrowych.

Pokażemy Ci jak:

  • wygląda proces wytwarzania oprogramowania
  • korzystać z narzędzi wspierających automatyzację testowania
  • badać jakość kodu
  • tworzyć skrypty automatyzujące budowanie aplikacji

Zakres zadań

  • zadanie wprowadzające polegające na rozwiązaniu problemu programistycznego
  • przygotowanie i uzupełnienie testów jednostkowych jUnit we wskazanych klasach
  • wsparcie podczas procesu wytwarzania oprogramowania
  • uzupełnienie testów automatycznych
  • badanie jakości kodu za pomocą narzędzi do statystycznej analizy (SonarQube) i poprawki kodu na tej podstawie
  • współtworzenie skryptów automatyzujących budowanie aplikacji
  • udział w bieżących spotkaniach projektowych

Wymagania

  • student lub absolwent kierunków technicznych
  • podstawowa znajomość Java i technologii web
  • podstawowa znajomość języka SQL/PLSQL
  • mile widziana znajomość narzędzi GIT/BitBucket, Maven/Gradle, Jenkins
  • umiejętność analitycznego myślenia

Aplikuj na:https://kariera.coi.gov.pl/pl/stazysta-programista,j,245

Oferujemy

  • 3 miesięczny płatny staż, po którym istnieje możliwość zatrudnienia
  • dedykowanego opiekuna
  • ciekawe zadania
  • dużą dawkę wiedzy
  • nowoczesne biuro blisko Dworca Zachodniego

Wymagane dokumenty

CV