Umowa o pracę - Specjalista w Zespole Utrzymania Pojazdów Specjalistycznych i Infrastruktury (mechanik ds. obróbki skrawaniem)
P.P. „Porty Lotnicze” Warszawa, Polska 8 lutego 2021

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce, biorącym aktywny udział w kształtowaniu i rozwoju tego strategicznego sektora gospodarki. Jest liderem rynku, do którego należą kluczowe elementy infrastruktury państwa, gwarantujące niezakłóconą zdolność funkcjonowania podmiotów działających w branży usług lotniczych.   W zasobach PPL znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie (EPWA) – największy w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo–Wschodniej. Lotnisko Chopina posiada status międzynarodowego centrum przesiadkowego, zapewniającego państwu dostępność do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych. Stale utrzymuje i rozwija zdolność operacyjną na rzecz przewoźników oferujących m.in. połączenia długodystansowe.

• Wykonywanie nowych i regeneracja części do maszyn, urządzeń, pojazdów samochodowych, maszyn lotniskowych i elementów infrastruktury lotniska zgodnie z obowiązującą dokumentacja techniczną (np. nowych kół pasowych, zębatych , piast, rolek, bloków rozdzielaczy, tłoczysk siłowników, połączeń sworzniowo kołkowych, elementów przekazujących ruch obrotowy , planowanie powierzchni głowic silników spalinowych i hydraulicznych, pomp hydraulicznych, redukcji, złączek nypli, śrubunków, układów wodnych, układów klimatyzacji, dysz układu zraszania środków odladzających);
  • Rozwiercanie i pasowanie otworów montażowych pod tuleje dystansowe i łożyska, gwintowanie metryczne i calowe lewe i prawe prętów, rur, śruby rzymskie.;
  • Obsługa maszyn tokarka, frezarka, szlifierki stacjonarne, magnesowe, tarczowe, taśmowe, piła mechaniczna.

 Wykształcenie zasadnicze zawodowe,
 Minimum 4 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym z zadaniami zespołu (na stanowiskach związanych z obróbką skrawaniem);
 Prawo jazdy kat. B;
 Dobra znajomość obróbki metali;
 Umiejętność posługiwania się specjalistycznymi narzędziami ręcznymi, elektrycznymi i pomiarowymi (np. średnicówka, pasametr);
 Samodzielność, zaangażowanie, dobra organizacja pracy własnej.

 Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
 Prywatną opiekę medyczną;
 Dofinansowanie do aktywności sportowych i kulturalnych;
 Dofinansowanie do wypoczynku Pracownika oraz jego dzieci;
 Dofinansowanie do żłobków i przedszkoli dla dzieci Pracowników;
 Ubezpieczenie grupowe na preferencyjnych warunkach;
 Zniżki w wybranych sklepach strefy handlowej Lotniska Chopina;
 Parking dostępny w ramach atrakcyjnego abonamentu.