Umowa o pracę - Specjalista w Zespole ds. Systemu Telemetrii
IMGW-PIB Warszawa, Polska 5 czerwca 2017

Do podstawowych statutowych zadań Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy należy prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz służb państwowych w dziedzinach:

1. meteorologii,
  2. hydrologii,
  3. oceanologii,
  4. gospodarki i inżynierii wodnej,
  5. jakości zasobów wodnych,
  6. gospodarki ściekowej,
  7. utylizacji osadów ściekowych.

Celem działania Instytutu jest zaspokajanie potrzeb społeczeństwa, gospodarki narodowej
i obronności Państwa w zakresie jego działania.

Cel ten Instytut realizuje przez prowadzenie prac badawczych, rozwojowych, wdrożeniowych oraz przez utrzymanie sieci obserwacyjno-pomiarowej, prowadzenie obserwacji i pomiarów, opracowywanie prognoz i ekspertyz.

Umowa o pracę - Specjalista w Zespole ds. Systemu Telemetrii

Główne obowiązki:

• wdrażanie nowej aparatury do współpracy z istniejącą siecią pomiarową;
  • wykonywanie testów i badań aparatury pomiarowej;
  • projektowanie nowych rozwiązań technicznych do działających sieci pomiarowych;
  • tworzenie plików konfiguracyjnych stacji telemetrycznych;
  • tworzenie instrukcji serwisowych, użytkowych i wdrożeniowych;
  • tworzenie opisów technicznych na potrzeby procedur zakupowych (w tym przetargowych);
  • współpraca z dostawcami sprzętu i firmami zewnętrznymi (krajowymi i zagranicznymi);
  • wyjazdy służbowe;

wykształcenie wyższe techniczne z kierunków automatyka, robotyka, mechatronika lub pokrewnych;

• znajomość zagadnień z zakresu elektroniki, elektrotechniki, mechaniki, a także budowy i obsługi automatycznych urządzeń pomiarowych;
  • mile widziane doświadczenie z zakresu obsługi urządzeń pomiarowych i sterowników programowalnych;
  • prawo jazdy kat. B;
  • znajomość programów pakietu MS Office (szczególnie Excel);
  • skrupulatność, punktualność i odpowiedzialność;
  • samodzielność i umiejętność organizacji pracy;
  • dobra znajomość języka angielskiego;
  • umiejętność pracy pod presją czasu;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • komunikatywność;
  • dyspozycyjność;
  • dobry stan zdrowia umożliwiający pracę w terenie.

Możliwości doskonalenia i rozwoju zawodowego;

• Ciekawą, różnorodną pracę wśród pasjonatów hydrologii i meteorologii;
  • Pakiet medyczny.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego wraz z informacją o wysokości oczekiwanego wynagrodzenia brutto w terminie do dnia 20.06.2017 r. (decyduje data wpłynięcia do IMGW-PIB) na adres poczty elektronicznej: piotr.pietrzykowski@imgw.pl lub dostarczenie koperty z wymaganymi dokumentami na adres: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy Centrum Hydrologiczno-Meteorologicznej Służby Pomiarowo-Obserwacyjnej Wydział Pomiarów Hydrologiczno-Meteorologicznych i Geoinformacji ul. Podleśna 61 01-673 Warszawa Mile widziane będą wszelkiego rodzaju zaświadczenia, potwierdzające odbyte staże, kursy i szkolenia.