Umowa o pracę - Specjalista ds. rozwoju biznesu (w Departamencie Rozwoju Biznesu Rynków Finansowych mBanku)
mBank mBank, Senatorska, Warszawa, Polska 20 października 2017

Stawiamy na kreatywne rozwiązania i ciągle szukamy nowych inspiracji w otaczającym nas świecie. Przykładem tego jest wdrożenie projektu nowego mBanku – unikalnej koncepcji bankowości elektronicznej, która opiera się na zastosowaniu najnowszych technologii.

W ramach nowej odsłony banku oferujemy naszym klientom m.in możliwość kontaktu online z ekspertami oraz mOkazje, pozwalające uzyskać spersonalizowane zniżki na wybrane produkty i usługi. Nowy serwis transakcyjny umożliwia integrację z mediami społecznościowymi oraz wprowadza elementy grywalizacji, które uatrakcyjniają wykonywanie codziennych operacji bankowych.

Jesteśmy organizacją, która docenia potencjał pracowników. Chcąc ich rozwijać proponujemy im wiele profesjonalnych szkoleń oraz udział w rekrutacjach wewnętrznych. Chętnie zapraszamy również do współpracy studentów i absolwentów, oferując im uczestnictwo w Programie Rozwoju Młodych Talentów. Składa się on z praktyk i rotacyjnego stażu. Program praktyk to doskonała okazja na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych w wybranym departamencie, natomiast staż to możliwość bezpośredniego poznania wielu obszarów Banku dzięki zaangażowaniu w zadania i projekty prowadzone w różnych jednostkach organizacyjnych. Osoby biorące udział w Programie Rozwoju Młodych Talentów mogą liczyć na wsparcie opiekuna, który  podzieli się swoją wiedzą merytoryczną i umiejętnościami praktycznymi.

Zgodnie z hasłem „Wyróżniają nas ludzie”, najważniejszym kapitałem Banku są pracownicy: profesjonalni, zaangażowani, myślący klientem, patrzący w przyszłość oraz poszukujący najlepszych rozwiązań.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś rozwijać się oraz:

brać udział w projektowaniu i tworzeniu narzędzi business Inteligence w rynkach finansowych, raportów i analiz, wspierających decyzje dotyczące działań marketingowych, pracę dealerów i traderów

• zajmować się analizowaniem zachowań klientów, w tym tworzeniem wzorców zachowań i wyciąganiem wniosków na ich podstawie w celu określania potencjału transakcyjnego, dostosowywania oferty produktowej do potrzeb klientów i  generowaniu sygnałów odejścia klientów
  • analizować jakości kwotowań transakcji rynków finansowych od dostawców kwotowań (LPsów), w tym współtworzyć algorytmy wychwytywania kwotowań nierynkowych, optymalizować kwotowania dla kontrahentów Banku
  • brać udział w projektach implementujących zmiany w systemach wykorzystywanych w rynkach finansowych przy obsłudze transakcji

• posiadasz wykształcenie wyższe (preferowane kierunki to: ekonometria, statystyka, matematyka, ekonomia lub ostatni rok studiów z dostępnością umożliwiającą pracę na całym etacie)
  • posiadasz roczne lub dłuższe doświadczenia zawodowego w zakresie analiz biznesowych, statystycznych i budowy modeli
  • masz wiedzę na temat analizy statystycznej i budowania modeli statystycznych (w tym w zakresie dużych baz danych)
  • mile widziana jest wiedza na temat algorytmów predykcyjnych, uczenia maszynowego, analizy tekstu.
  • posiadasz podstawową wiedzę na temat rynków finansowych, w tym rynku FX
  • znasz systemy informacyjne: Reuters, Bloomberg i platformy transakcyjne wykorzystywane w rynkach finansowych np. 360T
  • pracujesz swobodnie z aplikacją Excela, znasz języki programowania SQL, SAS, Python, mile widziana jest znajomość R
  • lubisz pracę zespołową oraz chętnie dzielisz się swoją wiedzą