Staż/praktyki - specjalista ds. PR i organizacji eventów
PAN Ogród Botaniczny CZRB w Powsinie Polska Akademia Nauk Ogród Botaniczny, Prawdziwka, Warszawa, Polska 14 listopada 2017

Na obszarze ok. 40 ha  znajdują się liczne kolekcje roślinne, wśród których są m.in. kolekcje: Drzew i Krzewów Ozdobnych, Flory Polskiej, Roślin Sadowniczych, Roślin Leczniaczych, Roślin Warzywnych, Bylin, Narodowa Kolekcja Odmian Uprawnych Róż.

W szklarni ekspozycyjnej, zwanej Zielonym Rajem, na powierzchni 1500 m2 znajduje się ponad tysiąc taksonów roślin tropikalnych i subtropikalnych.

W Centrum Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej organizowane są warsztaty oraz wykłady z zakresu botaniki, ogrodnictwa i ekologii dla dzieci oraz uczniów i studentów.

W Ogrodzie funkcjonuje również Bank Nasion Roślin Zagrożonych i Ginących, w którym przechowuje się nasiona w niskich temperaturach oraz przeprowadza kriokonserwację, tj. zabezpiecza nasiona i tkanki w ciepłym azocie.

Ogród Botaniczny uczestniczy aktywnie w życiu kulturalnym Warszawy, organizując wystawy malarstwa, rysunku oraz fotografii artystycznej inspirowanej naturą. Odbywają się w nim również koncerty muzyki klasycznej, jazzowe oraz występy nauczycieli i uczniów szkół muzycznych.

Staż/praktyki - specjalista ds. PR i organizacji eventów

Do zakresu obowiązków stażysty będzie należało m.in.:

•         opracowanie koncepcji działań PR dla PAN Ogrodu Botanicznego;
  •         redagowanie tekstów na WWW, Facebook i in.
  •       opracowanie koncepcji drukowanych materiałów promocyjnych, gadżetów, folderów itp.;

•           znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  •          umiejętność obsługi programów graficznych, takich jak CorelDraw,  Adobe Photoshop Ilustrator, będzie dodatkowym atutem;
  •          prawo jazdy kat. B mile widziane;

• Najbardziej samodzielnym, zmotywowanym i zaangażowanym osobom zostanie zaproponowana praca.

CV, list motywacyjny