Staż/praktyki - Pracownik w Ogrodach
PPHU HORTULUS Iwona Bigońska 76-038 Dobrzyca, Polska 12 czerwca 2017

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne, z innymi. Ogrody Hortulus to unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. To także jedna z największych atrakcji Pomorza Zachodniego. Ogrody Hortulus położone są w powiecie koszalińskim w wyjątkowej strefie klimatycznej 7b. Ogrody oddalone są tylko o 8 kilometrów w linii prostej od brzegu Morza Bałtyckiego. Jest to najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce.Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze – Ogrodów Tematyczne Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus.

Zakres obowiązków:

Szkółka Roślin Ozdobnych – produkcja krzewów liściastych, iglastych i bylin, w pojemnikach oraz w gruncie na powierzchni ponad 20 ha. Produkcja kwiatów rabatowych i ziół pod osłonami. Produkcja krzewów i drzew wieloletnich w uprawie gruntowej. Propagacja i rozmnażanie roślin. Ponad 3,5 tys. gatunków i odmian w produkcji.

Ogrody Tematyczne Hortulus – ponad 30- letnia kolekcja ogrodowa roślin ( w tym roślin strefy 7b ), założona w różnych stylach i układzie pokazowych ogrodów tematycznych na powierzchni 4 ha. Konserwacja oraz pielęgnacja ogrodu, tworzenie nowych aranżacji ogrodowych, projektowanie i wykonywanie rabat z kwiatów sezonowych i bylin.

Ogrody Hortulus Spectabilis – obiekt ogrodowy otwarty w czerwcu 2014 roku z największym na świecie labiryntem grabowym i wieżą widokową. Obecnie ogrody otwarte są na pow.8 ha . Docelowo obiekt będzie posiadał pow.30 ha. W ogrodach Spectabilis trwają cały czas prace projektowe. Realizacja nowych założeń ogrodowych, pielęgnacja i konserwacja już istniejących. Tworzenie kolekcji kwiatów rabatowych oraz projektowanie i wykonywanie rabat z bylin i traw.

Wymagania

* Entuzjazm

* Zaangażowanie

* Mobilność

* Dyspozycyjność

* Łatwość w nawiązywaniu kontaktów

* Znajomość minimum jednego języka obcego będzie dodatkowym atutem (preferowane: niemiecki, angielski, rosyjski)

PRZECIWWSKAZANIA: alergia na pyłki oraz inne problemy zdrowotne uniemożliwiające pracę fizyczną.

Oferujemy

Pracę w ciekawym miejscu w młodym i zgranym zespole, różnorodność zadań, atrakcyjność okolicy. Pomożemy w znalezieniu zakwaterowania.

PRAKTYKI PŁATNE

Wymagane dokumenty

CV