Inna forma zatrudnienia - Opiekun dla dziecka
Familiaris Centrum Rozwoju Rodziny Warszawa, Polska 27 lipca 2017

Familiaris to wyjątkowe miejsce w Warszawie, stworzone, aby wspierać Rodziny w codziennym życiu, rozwoju oraz realizacji  marzeń. Jak działamy? Familiaris to trzy filary wsparcia rodziny:  pomagamy w znalezieniu odpowiedniej opiekunki dla dziecka, organizujemy warsztaty dla rodziców, a także zapewniamy pomoc psychologiczną.

W procesie rekrutacji niań stosujemy sprawdzone i skuteczne narzędzia psychologiczne, takie jak: obserwacja, wywiad oraz testy psychometryczne. Cały proces rekrutacji prowadzony jest przez zespół psychologów.

Dopasowujemy opiekunkę do danego dziecka. Prowadzimy rekrutacje niań i opiekunek dla Dzieci ze specjalnymi potrzebami (ADHD, autyzm, niepełnosprawność).

Dla wyjątkowego chłopca szukamy wyjątkowego opiekuna (południe Warszawy)

Kim jest Krzyś?

Krzyś jest 13-letnim chłopcem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Krzyś bardzo wiele rozumie, odpowiada gestami i ruchami, od niedawna komunikuje się poprzez pisanie na klawiaturze (jest dzieckiem niewerbalnym). W czasie wolnym lubi chodzić na basen i do restauracji.

Codzienne zadania:

Wybrana osoba będzie wspierała Rodzinę w zajęciach życia codziennego, tzn. zawoziła Krzysia 2-3 razy w tygodniu do szkoły, codziennie odbierała go ze szkoły, dbała o to żeby Krzyś docierał na zajęcia terapeutyczne (2-3 razy w tygodniu), opiekowała się Krzysiem po zajęciach codziennie do godziny około 18., wspierała rozwój Krzysia poprzez m. in. zabawę, spacer, basen a także wspólne gotowanie i sprzątania po zabawie. W przypadku choroby Krzysia niezbędna jest całodzienna opieka nad chłopcem.

W czasie kiedy Krzyś jest w szkole opiekun robi zakupy, gotuje obiad – pozostały wolny czas może zagospodarować dla siebie.

Wymagania

Poszukujemy osoby, która wesprze Krzysia w codziennym życiu. Osoba ta powinna być cierpliwa, empatyczna, podchodząca ze zrozumieniem do pewnych trudności, z którymi Krzyś zmaga się na co dzień ale jednocześnie potrafiąca cieszyć się jego sukcesami. Wykształcenie kierunkowe nie jest konieczne, natomiast atutem będzie doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością. Niezbędne jest by opiekun miał czynne prawo jazdy. Preferowane osoby z południowych dzielnic Warszawy (praca w Dawidach Bankowych).

Oferujemy

Rodzina Dziecka:

Pracę na pełen etat, z wynagrodzeniem miesięcznym – płatnym również w trakcie wyjazdów Rodziny (około 20 dni w roku – terminy ustalane wspólnie z opiekunem), samochód służbowy, którym opiekun może również dojeżdżać z miejsca zamieszkania do domu Rodziny, pracę w Dawidach Bankowych (sąsiadujących z Warszawą od południa).

Familiaris:

Chcemy, żeby nasze nianie ciągle podnosiły swoje kompetencje, dlatego oferujemy im cykl szkoleń. Doceniamy także zaangażowanie w proces rekrutacyjny. Wszystkim osobom, które odbędą spotkanie z rodzicami, a nie zostaną wybrane, oferujemy możliwość udziału w wybranym szkoleniu z naszej oferty.

Wymagane dokumenty

CV