Umowa o pracę - Junior BigData Analyst
Gemius SA Warszawa, Polska 3 listopada 2016

Gemius jest międzynarodową firmą badawczo-technologiczną założoną w 1999 roku. Jesteśmy na rynku  już kilkanaście lat, ale nasz cel pozostaje bez zmian: dostarczanie rzetelnej wiedzy na temat rynku internetowego, tak aby nasi Klienci mogli podejmować najlepsze biznesowe decyzje.

Informacje, które dostarczamy to m.in. dane socjogeograficzne internautów na wybranych rynkach. Są to również dane analityczne o liczbie odwiedziny na konkretnych witrynach oraz dane o ilości reklam publikowanych w internecie. Wycinek tego co robimy znajdziesz na: Hot Gemius, AdReal czy Ranking.pl.

Umowa o pracę - Junior BigData Analyst

Jeśli masz analityczny umysł, szukasz pierwszych doświadczeń zawodowych i fascynuje Cię praca z OGROMNĄ ilością danych, to ta oferta jest dla Ciebie!

Zespoły analityczne Gemiusa zbierają dziennie 12 mld rekordów zawierających informacje o odsłonach na witrynach naszych Klientów, zawierających średnio około 500 bajtów danych; to średnio ponad 140 tys. takich rekordów na sekundę – w szczycie nawet 200 tys.!

Proponujemy Ci start w środowisku BigData, gdzie będziesz miał okazję rozwinąć warsztat analityczny oraz umiejętności IT. Twoje zadania będą opierały się na pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych, weryfikacji ich poprawności oraz tworzeniu raportów za pomocą standardowych narzędzi analitycznych oraz wewnętrznych rozwiązań Gemiusa.

Szukamy osób sprytnych, lubiących wyzwania oraz ciekawych świata internetu.

Wymagania

Czy właśnie Ty:

  • potrafisz logicznie myśleć, analizować, wyciągać wnioski,
  • znasz ogrom możliwości, jaki proponuje Excel,
  • umiesz posługiwać się językami  skryptowymi umożliwiającymi analizę danych (Python, R),
  • potrafisz pracować w środowisku Linux,
  • znasz podstawowe narzędzia do pracy z bazami danych (MySQL),
  • lubisz pracę w języku angielskim?

Jeśli na większość z tych pytań odpowiedziałeś TAK, czekamy na Twoje zgłoszenie!


Oferujemy

Idąc do Gemiusa obawiałam się, czy mam wystarczającą wiedzę. W krótkim czasie obawy zniknęły dzięki świetnej atmosferze, pomocy innych osób, szkoleniom a także spokojnemu wdrożeniu do codziennych zadań. Elastyczne godziny pracy są ogromnym atutem, a zadania ciekawe ze względu na wykorzystanie różnych narzędzi oraz możliwości samodzielnej analizy. Po doświadczeniach w innych branżach stanowczo uważam pracę analityka w Gemiusie pod każdym względem za najlepszą pracę jakiej doświadczyłam 🙂

Ewa, Junior Internet Analyst


Wymagane dokumenty

Formularz aplikacyjny na stronie: http://www.gemius.pl/szczegoly-oferty/job/junior-big-data-analyst.html