Umowa o pracę - Analityk ds. zarzadzania aktywami i pasywami
mBank Warszawa, Polska 4 grudnia 2017

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Byliśmy pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznaczamy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 1992 roku notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Bank rozpoczął działalność w 1986 roku jako Bank Rozwoju Eksportu (BRE Bank) i przez te lata systematycznie budował kompetencje w zakresie obsługi różnych grup klientów, stale wzbogacając ofertę. Po ujednoliceniu marki w listopadzie 2013 roku – kiedy nazwa mBanku zastąpiła nie tylko nazwę firmy, ale również marki BRE i MultiBanku – bank zyskał nie tylko nowy wygląd, ale i nowe wartości. Dzisiaj jesteśmy bankiem uniwersalnym, specjalizującym się w obsłudze wszystkich grup klientów. Pod logo mBanku, przyjmującym różne barwy w zależności od rodzaju oferty, świadczymy kompleksowe usługi z zakresu bankowości detalicznej, firmowej, korporacyjnej i prywatnej.

Umowa o pracę - Analityk ds. zarzadzania aktywami i pasywami
  1. zarządzanie ryzykiem stopy procentowej księgi bankowej oraz ryzykiem płynności:
  • identyfikacja obu typów ryzyk w produktach oferowanych klientom
  • udział w opracowywaniu zasad transferu ryzyk z jednostek sprzedażowych do Departamentu Skarbu z uwzględnieniem możliwości zabezpieczenia ryzyk
  • udział w opracowywaniu i opiniowaniu modeli behawioralnych
  • przygotowywanie rekomendacji w zakresie pomiaru i transferu ryzyka związanego z opcjami klienta
  • przygotowywanie kwotowań standardowych oraz indywidualnych w oparciu o obowiązujące zasady
  1. opiniowanie dokumentów z zakresu wdrażania nowych produktów oraz modyfikacji istniejących pod względem ryzyka płynności oraz ryzyka stopy procentowej
  2. udział w rozwoju narzędzi i systemów wspierających zarządzanie aktywami i pasywami
  3. udział w procesie budżetowania i prognozowania wyniku oraz prognoz bilansu
  4. analiza wyniku na zarządzanych ryzykach

• wykształcenie wyższe z dziedziny finansów, metod ilościowych, matematyki finansowej lub jesteś studentem ostatniego roku