Biuro Karier Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Novartis Poland

O nas

Novartis jest światowym liderem w dziedzinie szeroko pojętej ochrony zdrowia. Firma odpowiada na rosnące potrzeby pacjentów i społeczeństw, wprowadzając innowacyjne i skuteczne produkty farmaceutyczne oraz medyczne.

Nazwa firmy wywodzi się z łacińskiego zwrotu „novae artes” oznaczającego „nowe umiejętności”. Odzwierciedla ona zaangażowanie firmy w programy badawczo-rozwojowe, których celem jest opracowanie skuteczniejszych metod terapeutycznych, zwiększających komfort leczenia.

Badania prowadzone przez Novartis odbywają się w ponad 90 jednostkach naukowych oraz rozbudowanej, globalnej sieci 152 centrów badawczych. Firma posiada także jeden z największych ośrodków badawczych produktów biologicznych na świecie.

Koncern, którego główna siedziba mieści się w Szwajcarii, w Bazylei, działa w 140 krajach świata, zatrudniając około 100 000 osób. W 2009 roku Novartis osiągnął obrót w wysokości 44.3 mld USD z czego 7.5 miliarda USD przeznaczył na badania i rozwój.

Firma specjalizuje się w produkcji leków stosowanych w kilkunastu specjalizacjach medycznych m.in. transplantologii, chorobach ośrodkowego układu nerwowego, chorobach kości i układu mięśniowego, chorobach nowotworowych, chorobach układu krążenia, astmie i chorobach alergicznych, chorobach skóry, endokrynologii i ginekologii.

Novartis jest jedyną firmą farmaceutyczną, której przewaga obejmuje zarówno rynek patentowanych leków na receptę jak i wysokiej jakości generycznych środków farmaceutycznych.

Produkty i usługi

Dodatkowe informacje

Branża:
Strona www: http://www.novartis.pl/hr/index.php
Liczba pracowników:

Jak do nas trafić

02-674 Warszawa, Marynarska 15