Biuro Karier Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego

O nas

Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego powstał w 1921 roku, składa się z 37 związków regionalnych i zrzesza  blisko 30 tysięcy polskich plantatorów buraka cukrowego. KZPBC reprezentuje i chroni interesy polskich plantatorów buraka cukrowego, prowadzi wszelkie działania na rzecz wzrostu produkcji buraka cukrowego i usprawnienia pracy plantatorów. Związek pośredniczy w relacjach z przemysłowymi, politycznymi i administracyjnymi partnerami szczególnie na szczeblu ogólnokrajowym; sprawuje kontrolę w zakresie realizacji umów kontraktacyjnych; organizuje kontrolę odbioru buraków w cukrowni – szkolenia kontrolerów. Związek działa na rzecz należytego zaopatrzenia plantatorów w środki produkcji, a szczególnie analizy ich cen i jakości. Informacje i wszelka wiedza zawodowa jest rozpowszechniana przez finansowanie fachowego wydawnictwa „Poradnik Plantatora Buraka Cukrowego” oraz organizowane demonstracje i pokazy.

Produkty i usługi

Branża: Organizacja pozarządowa