Biuro Karier Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

KIA Motors Polska Sp. z o.o.

O nas

Kia Motors powstała w maju 1944 roku i jest najstarszym producentem pojazdów silnikowych w Korei. Początkowo wytwarzała rowery i motocykle. Następnie jako część dynamicznej globalnej grupy Hyundai-Kia Automotive Group, stała się piątym największym producentem samochodów na świecie.

Obecnie Kia wytwarza ponad 3 miliony pojazdów rocznie. Dysponuje 14 zakładami produkcyjnymi i montowniami w 5 krajach świata. Pojazdy te są sprzedawane i obsługiwane przez sieć dystrybutorów i dealerów w 180 krajach. Koncern zatrudnia ponad 51 100 pracowników, a jego roczne przychody przekraczają 45 mld USD.

W Polsce Kia Motors rozpoczęła działalność w 1995 roku.

Początkowo działała pod nazwą PB Motors, a we wrześniu 1997 roku firma zmieniła nazwę na Kia Motors Polska Sp. z o.o. (KMP). Firma w 100% jest własnością koreańską.

Największy udział w sprzedaży samochodów koreańskiej marki w Polsce mają modele: Sportage, cee’d i Rio.

Sieć dealerska składa się obecnie z 76 punktów sprzedaży oraz 79 punktów serwisowych. Nad tym aby marka Kia cieszyła się w Polsce jak największą popularnością i zajmowała czołowe miejsca w rankingach sprzedaży czuwa ponad 3 000 osób pracujących w polskiej centrali oraz w autoryzowanych salonach i serwisach.

Produkty i usługi

  • Sprzedaż samochodów osobowych
  • Obsługa posprzedażowa
  • Części i Akcesoria do samochodów osobowych

Dodatkowe informacje

Branża: Sprzedaż 
Strona www: http://www.kia.com/pl
Liczba pracowników: 10-99

Jak do nas trafić

02-819 Warszawa, Puławska 366