Biuro Karier Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Ashoka Innowatorzy dla Dobra Publicznego

O nas

Ashoka Innowatorzy dla Dobra Publicznego (www.ashoka.pl, www.ashoka.org) jest globalnym stowarzyszeniem wiodących przedsiębiorców społecznych na świecie – osób, które w sposób trwały rozwiązują najbardziej palące problemy społeczne.

Misją Ashoki jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego, w którym każdy ma możliwości i wsparcie do wprowadzania zmiany społecznej. Ashoka czyni to poprzez inwestowanie w wybitne osobowości – przedsiębiorców społecznych (ang. social entrepreneur), którzy łączą wizjonerską postawę, pasję pomagania innym z profesjonalnym podejściem do pracy charakterystycznym dla ludzi biznesu.

Ashoka na świecie działa od ponad 30 lat i udzieliła wsparcia ponad 3000 przedsiębiorcom społecznym z 70 krajów. W Polsce organizacja istnieje od 1995 r. i do 2014 przyjęła do swojego grona 73 osoby – wiodących przedsiębiorców społecznych. Członkowie Ashoki w Polsce pracują na rzecz dzieci i dorosłych w kryzysie, ochrony środowiska naturalnego, niepełnosprawnych, długotrwale bezrobotnych, edukacji dzieci i młodzieży, budowania demokratycznego społeczeństwa i wielu innych.

Produkty i usługi

Branża: