Biuro Karier Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

A.Blikle Sp.zo.o.

O nas

Od swojego powstania w dniu 11 września 1869 do roku 1992 firma obejmowała jedną cukiernię (przed II Wojną Światową również kawiarnię) z pracownią na zapleczu zlokalizowaną w naszej historycznej siedzibie przy ul. Nowy Świat 35 w Warszawie. Dopiero wydarzenia roku 1989 pozwoliły na nakreślenie obszernego programu rozwoju, który jest realizowany do dziś dalece przekraczając swoje wstępne założenia.

W latach 1990–2008 firma rozwinęła się z jednej cukierni z pracownią na zapleczu do dziesięciu cukierni własnych, dwóch sklepów delikatesowych i trzech kawiarni-restauracji w Warszawie plus dziewięciu cukierni w sieci franchisingu. Personel firmy wzrósł z 40-tu osób do około 230, a powierzchnia zaplecza produkcyjnego ze 150 m² do 1.800 m².

Lista produktów znajdujących się w stałej sprzedaży powiększyła się o kilkadziesiąt nowości, w tym pralinki czekoladowe i marcepanowe, delikatne wyroby z jogurtu i wyroby ze świeżymi owocami, szczególnie luksusowe torty, np. „jubileuszowy” (wytrawna czekolada) i „filharmonia” (czekolada, marcepan i ciasto marcepanowe), a także gamę delikatesowych produktów wytrawnych (niesłodkich) takich jak np. pasztety, kulebiaki, kisze, rożki z ciasta francuskiego z kapustą, czy też kiełbaski Links podawane w Café Blikle do śniadania nowojorskiego.

Produkty i usługi

Dodatkowe informacje

Branża:
Strona www:
Liczba pracowników:

Jak do nas trafić

00-029 Warszawa, Nowy Świat 35