Kampania „Start do kariery: Poznaj swój zawód przyszłości”

Spotkanie Gumtree.pl „Start do kariery: Poznaj swój zawód przyszłości”
7 listopada 2017, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

O Starcie do Kariery:
Start do Kariery to realizowana od 2014 roku kampania społeczna Gumtree.pl, mająca na celu pomoc młodym ludziom w bezproblemowym wejściu na rynek pracy. Tegoroczna, czwarta edycja kampanii, realizowana pod hasłem „Przyszłość Rynku Pracy” skupia się na określeniu trendów, które zdefiniują kształt polskiego rynku pracy w najbliższych latach, a także zawodów i kompetencji pracownika, których w niedalekiej przyszłości będą poszukiwać polscy pracodawcy.
W ramach kampanii zaplanowano wyjątkowe spotkanie „Poznaj swój zawód przyszłości”, podczas którego wszyscy zainteresowani będą mieli okazję dowiedzieć się podstawowych informacji przydatnych w przygotowaniach do wejścia na rynek pracy, a także spotkać się z przedstawicielami zawodów przyszłości i w nieformalnej atmosferze porozmawiać na temat specyfiki ich pracy oraz o umiejętnościach i kierunkach kształcenia, na których należy się skupić w nadchodzącej przyszłości. W spotkaniu wezmą udział studenci uczelni warszawskich, a także uczniowie liceów, techników i szkół zawodowych.

Plan wydarzenia:
5-7 prelekcji 20-30 minutowych o tematyce rynku pracy: od wyboru zawodu po rozmowę rekrutacyjną i samorozwój:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strefa konsultacji HR:
Konsultanci udzielą kompetentnej porady o wyborze odpowiedniej drogi zawodowej, wartości CV, szukaniu pracy, itd.
Konsultanci:

Strefa rozmów z przedstawicielami zawodów przyszłości:
Możliwość porozmawiania z przedstawicielami różnych firm, na temat ścieżki kariery i kompetencji potrzebnych do pracy w danym zawodzie.
Firmy: