Europejski Wykład Otwarty

 „Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje… i nie tylko!”

30 maja 2017 r.

godz. 16:00

Centrum Przedsiębiorczości Smolna

ul.Smolna 4 /Kruczkowskiego 5

 

Punkt  Informacji Europejskiej  Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. „Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje… i nie tylko!”, który odbędzie się we wtorek 30 maja br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu.

 

Wolontariat międzynarodowy daje możliwość zdobycia kompetencji i umiejętności wpływających na rozwój osobisty i zawodowy dzięki pracy społecznej i wsparciu organizacji zagranicznych na terenie dowolnego kraju Unii Europejskiej, a także w Sąsiedzkich Krajach Partnerskich oraz wielu innych. Wolontariusz lub wolontariusze goszczą u organizatora w innym kraju niż ich kraj zamieszkania i wykonują pracę na rzecz społeczności lokalnej. Zdobywają przy tym cenne umiejętności i doświadczenie, ale przede wszystkim biorą udział w fantastycznej, międzynarodowej przygodzie. Wykład będzie koncentrował się na projektach workcamps oraz EVS – jako szczególnych formach wolontariatu pozwalających zdobyć nowe kompetencje (językowe, społeczne, kulturalne), poznawać świat i dobrze się przy tym bawić. Uczestnicy spotkania dowiedzą się kto może na taki projekt pojechać, jak wyglądają procedury aplikacyjne oraz jak wyglądają takie projekty w praktyce.

Zagadnienia omawiane podczas wykładu:

  1. Czym zajmuje się Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu?
  2. ABC wolontariatu zagranicą – jak zorganizować wyjazd na wolontariat, formalności przed wyjazdem.
  3. Wolontariat Europejski (EVS).
  4. Workcampy.
  5. Inne formy wolontariatu zagranicznego.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem: wyklady_europejskie@um.warszawa.pl