„CSR Masters – działaj z Henklem”, czyli lepszy start na rynku pracy

CSR Masters – działaj z Henklem!

Startuje ogólnopolski konkurs dla studentów, w którym możesz wygrać 5 000 zł na realizację własnego projektu  związanego ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Pomoc dla domów dziecka, warsztaty edukacyjne, inicjatywy społeczno-kulturalne aktywizujące seniorów, a może akcje sadzenia drzew? To jedne z propozycji pomysłów, które możesz zrealizować. Poza niesieniem pomocy lokalnej społeczności dzięki udziałowi w CSR Masters masz szansę na zdobycie doświadczenia w przygotowaniu i zarządzaniu autorskim projektem CSR-owym.

Ogólnopolska inicjatywa firmy Henkel jest skierowana do studentów polskich uczelni. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić 2-4 osobową drużynę i wypełnić formularz zgłoszeniowy do 6 grudnia. Zgłaszane projekty powinny dotyczyć jednej z dwóch kategorii: działania prospołeczne, edukacja i kultura lub aktywności ekologiczne i prozdrowotne. Każdy zespół może też przygotować koncepty dla tych dwóch kategorii.

Komu można pomóc?

Podczas wyboru beneficjentów projektu istnieje pełna dowolność – mogą to być dzieci, studenci, uczniowie, osoby starsze, bezrobotni i jeszcze wiele innych grup. Istotne, aby odbiorców zrzeszała pewna instytucja (np. fundacja, szkoła, szpital czy dom kultury itp.).

Jury wybierze trzy najlepsze projekty z każdej z dwóch kategorii. Sześć wybranych drużyn dostanie zaproszenie do finału, w którym zadaniem uczestników będzie przygotowanie krótkiego filmu promującego inicjatywę. O tym, które drużyny otrzymają 5 000 zł na realizację projektu, zdecydują internauci za pomocą głosowania w ostatnim etapie konkursu.

„CSR Masters – działaj z Henklem”, czyli lepszy start na rynku pracy

Projekt inicjowany przez firmę Henkel daje nie tylko korzyści beneficjentom konkursu, ale jest okazją dla studentów do zdobycia cennego doświadczenia w planowaniu i zarządzaniu projektem. Laureaci konkursu poznają też kadrę zarządzającą firmy Henkel, która podzieli się z nimi swoją wiedzą z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Zrównoważony rozwój oraz społeczna odpowiedzialność są dla nas niezwykle ważne, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację 1. edycji „CSR Masters – Działaj z Henklem!”. Wierzymy w potencjał studentów i chcemy, żeby razem z nami angażowali się w działania na rzecz społeczności lokalnej. Wiemy, jak ważne jest edukowanie młodego pokolenia z zakresu CSR, dlatego chcemy motywować młodych ludzi do niesienia pomocy i rozwijać w nich poczucie odpowiedzialności za środowisko – mówi Karolina Szmidt, Human Resources Cluster Head – North East.

Terminy dostarczania prac

Zgłoszenia projektów w formie wypełnionych formularzy są przyjmowane do 6 grudnia. Następnie sześć najlepszych zespołów zostanie zaproszonych do finałowego etapu, w którym zadaniem będzie przygotowanie do 22 stycznia krótkiego filmu promującego projekt. Z kolei od 24 stycznia przez 2 tygodnie będzie odbywać się głosowanie przez internautów na najlepszy projekt CSR-owy. O tym, które drużyny otrzymają tytuł CSR Masters, dowiemy się 8 lutego!

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://csrmasters.pl/

Bądź na bieżąco i dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1159560660788113/